top of page
pece o tetovani

péče 

Krok po kroku​

Ve chvíli, kdy opustíš studio je následná péče jezcela a jen na tobě ...

top tattoo prague

Než s tetováním začneme…

TÝDEN PŘEDEM

 

✤ Jak se cítíš? Doufám, že jseš v pohodě. Nebo na tebe něco leze? Jakékoliv oslabení imunity představuje během tetování problém. Ať už z důvodu špatného průběhu hojení, tak z důvodu hygieny a bezpečnosti práce. Navíc pokud bereš antibiotika, bude tvé tělo bojovat proti cizím látkám, a tudíž i proti barvě. Napiš mi, najdeme náhradní termín.

 

V každém případě mě informuj, pokud se tě týká některá z následujících kontraindikací a ideálně jakékoliv nejasnosti taky konzultuj se svým lékařem:

infekční onemocnění (angína, chřipka, žloutenka, AIDS, ...) 

 cukrovka 

 porucha srážlivosti krve 

 zvýšený krevní tlak, onemocnění srdce

 alergie (například na dezinfekci) 

 těhotenství a kojení

 užíváš léky na ředění krve

 kožní vyrážka 

 epilepsie…

 

 Obzvlášť pokud máš v plánu větší tetování, doporučuju dopovat se vitaminem A, C a místo předem mazat panthenolem. Připraví to tvojí kůži na co nejhladší hojení.

DEN PŘEDEM

 

 Místo do hospody zalez brzo do postele a dobře se vyspi. Únava zvyšuje vnímání bolesti a alkohol ředí krev, a tudíž vytlačuje barvu. Bude se nám spolu lépe pracovat, když budeš v plném elánu.

 

 Neopaluj se na sluníčku ani v solárku. Pokud přijdeš se spálenou kůží, nemůžu tě tetovat. Sezení budeme muset zrušit a propadne ti záloha.

 Neber prášky na ředění krve, ale nevysazuj bez konzultace s lékařem 

 

 Neber si prášky na bolest, také ředí krev. 
 

PÁR HODIN PŘEDEM

 

 Najez se, hydratuj a pohodlně se obleč do něčeho, co mi usnadní přístup k místu tetování a zároveň nebude vadit pokud se zašpiní. Budeš tak v co nejlepší pohodě a tetování se ti bude snášet mnohem líp.

 

 Vyvaruj se pití většího množství kávy/kofeinu, kouření a ano, alkoholu.

NA MÍSTĚ…

 

…se podíváme znovu na tvůj návrh, vybereme přesné umístění a řekneme si jak vše bude probíhat. 

 

 Před každým tetováním od tebe potřebuju podepsaný informovaný souhlas s provedením tetování. Plné znění je ke stažení níže, mrkni na něj už teď. Pokud jsi mladší 18 let, musí ti ho podepsat zákonný zástupce:

Jak se starat o nové tetování

Všechny materiály, které přijdou do kontaktu s tvou kůží jsou jednorázové, sterilní, bezpečné a prvotřídní kvality. Po tetování ti kérku profesionálně očistím, vydezinfikuju a vybavím tě instrukcemi, jak se o ni postarat. Úspěch a kvalita hojení je z velké části daná tvou péčí po opuštění salonu. Tetování se hojí jen pár týdnů, ale máš ho pak na celý život. Takže si pozorně přečti následující instrukce a pokud ti bude cokoliv nejasného, neváhej mi napsat a konzultovat.


 

BEZ OHLEDU NA METODU HOJENÍ VŽDY DODRŽUJ

 

 V první řadě si pokaždé, než přijdeš do kontaktu s tetováním, pořádně umyj ruce. Důsledná hygiena je klíčová pro dobré hojení a prevenci zánětů.

 

 Na zvláčnění a regeneraci kůže v místě tetování nepoužívej jiné produkty než mnou doporučené a za žádnou cenu bez konzultace  FRAMYKOIN ​ DĚTSKÝ OLEJÍČEK  BETADIN! Ideální produkt ti poradím i prodám ve studiu. Pokud se ti zdá, že jsi alergická/ý na inkoust nebo produkt následné péče, nebo si myslíš, že máš infekci, hned kontaktuj mě nebo lékaře. 

 

 Neloupej si to. V místě tetování se ti může udělat strup, to je normální. Hlavně si to neškrábej. Můžeš si tak tetování zničit a zanést infekci. 

 

 1-2 týdny se aktivně neopaluj. Ani na sluníčku ani v solárku. Vždy své tetování chraň UV faktorem alespoň SPF 50 pokud ho chceš uchovat v co nejlepší formě.

 

 1-2 týdny tetování nenamáčej. Pozor na vodu a pot. Vynech posilku a cvičení, saunu, bazén i koupele ve vaně.

nejlepší tetování Praha
péče o tetovnání

Metody hojení

MODERNÍ HOJENÍ – MŮJ STANDARD

 

Nejinovativnější a bezkonkurenčně nejlepší způsob péče pro bezproblémové hojení tvého nového tetování je fólie Suprasorb F. Je to samolepicí, průhledný obvaz, který si za 5 dní sundáš. Prodyšná fólie se přizpůsobí konturám tvého těla, chrání tvé tetování proti vnějším vlivům a vytváří zdravé prostředí pro jeho regeneraci. Bez jakékoliv námahy tedy víš, že je o tvé tetování první dny perfektně postaráno.

 

 S fólií můžeš v klidu i do sprchy. Jen dej pozor, aby nepřišla do styku s mýdly a šampony. Pak ztrácí svoje “zázračné” vlastnosti.

 

 Tetování může ještě vyloučit trochu barvy a pod fólií vypadat “rozmazaně”. Žádný strach, to je naprosto normální. Až fólii sundáš a tetování opláchneš, bude vypadat tak, jak má. 

 

 Po sundání fólie doporučuju další 1-2 týdny tetování ošetřovat regeneračním krémem. Tetovací kosmetiku si můžeš koupit přímo u mě.

TRADIČNÍ HOJENÍ

 

 Tetování ti překryju ochrannou, potravinovou fólií, kterou si po 3-5 hodinách sundáš

 

 Po sundání fólie tetování jemně opláchni vodou s mýdlem (nejlépe gelovým, antibakteriálním). Nech oschnout a namaž mastí, kterou ti doporučím. Tetovací kosmetiku si můžeš koupit přímo u mě.

 

 Tetování už nepřelepuj, ať dýchá. Pouze v prašném prostředí doporučuju 1-2 týdny nosit delší rukáv nebo nohavice.

 

 První noc se z tetování může ještě vylučovat trocha barvy a krve. Pozor na zašpinění prostěradla. Pokud se ti rána k prostěradlu přilepí, nestrhávej ho, ale jemně odloupni. Pokud to nejde, pomoz si navlhčením místa.

 

 Tetování je třeba denně omýt antibakteriálním mýdlem a poté mazat 2-3x denně po dobu 2-3 týdnů. Místa, která se méně potí (jako třeba lýtka a kotníky) můžeš mazat častěji. Účel je, aby místo bylo stále vláčné, nevyschlo a nepopraskalo. Ale není dobré ho ani přemastit. Dej na pocit.

Když je potřeba korekce

Někdy je nutné tetování ještě trochu doupravit. Stává se to nejčastěji u větších černých ploch. Pokud z tetování trocha barvy vypadne nebo barva potřebuje oživit, pošli mi kvalitní foto zahojeného tetování a domluvíme termín na opravu. Nejdřív si ale přečti, co do korekce spadá a kdy ji uplatnit:

 

✔ Korekce se vztahuje na období 3 týdnů - 6 měsíců od data tetování. Dřív nechoď – tetování ještě není zahojené. 

 

☞ Pokud přijdeš po 6 měsících, bude tě oprava stát minimálně 1.000, - Kč.

☞ Pokud je korekce nutná z důvodu tvé nesprávné péče, bude tě oprava stát minimálně 1.000, - Kč.

 

☞ Pokud se na domluvený termín korekce nedostavíš, další termín budeš hradit částkou od 1.000, - Kč.

 

Vezmi na vědomí, že korekce se nevztahuje na následující případy:

✖ Předělávky (cover tattoo) 

 Opravy tetování po jiném tatérovi

 Tetování přes jizvy

 Kérky na místech nevhodných pro tetování, na které jsi byl/a předem upozorněný/á : prsty rukou i nohou, dlaně, hřbet ruky, zápěstí, krk, ucho nebo za uchem, nárty, v ohybech jako je loket, koleno, …

☞ (celý seznam)

girl tattoo artist
bottom of page